top of page
Search

Yeni Sponsorlar - New Sponsors

İzmir Zaferi Ragbi Ligi, yeni ana sponsorlarımız 'D5 Global' ve ilk küçük forma sponsorumuz 'Seven’i duyurmaktan gurur duyar. Bu, 2021 Türkiye Rugby Lig sezonu ve yerel Rugby Ligi gelişimi içindir.

Bu, bir İzmir Zaferi Kadın takımının başlatılması ve Gençlik Ragbi Ligi'nin geliştirilmesi için gerekli bütçeyi içerecektir.

D5 Global ile ortaklığımız, diğer ülkelerde D5 Global'daki ekibin deneyiminden ve bağlantılarından yararlanmayı amaçlamaktadır. Bu, D5 Global’in İzmir bölgesinde Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu için bir üs olarak uzun vadeli bir merkez inşa etme hedefine yardımcı olacaktır.

Buna ek olarak, İzmir Rugby Lig, her iki kuruluşun da potansiyelini daha da artıran İzmir merkezli yeni bir girişimciler ağı başlatmak için "Seven" ile ortaklık kuracak.

Pandemi, İzmir Zaferi'nin ivmesini bozdu, ancak bu ilk yatırım, İzmir ve Ege bölgesindeki Rugby Lig için parlak bir geleceğe işaret ediyor.

Siz veya şirketiniz herhangi bir sıfatla İzmir Zaferi'ne katılmak isterseniz www.izmirrugby.com adresindeki web sitemiz üzerinden bizlere erişim sağlayabilirsiniz.


Izmir Zaferi (Victory) Rugby League is proud to announce our new main sponsors ‘D5 Global’ and first minor jersey sponsor, ‘Seven’ for the 2021 Turkish Rugby League season and local Rugby League development. This will include budget toward the launch of an Izmir Zaferi Women’s team and the development of Youth Rugby League. The initial investment into Izmir Rugby League will be thirty thousand Turkish Lira. Our goal to significantly increasing this figure through innovative community programs, sponsor engagement, merchandising and increased participation.


Our partnership with D5 Global aims to leverage the experience and connections of the team at D5 Global in other countries whilst facilitating D5 Global’s long term goal of building a hub in the Izmir region as a base for Europe, Central Asia and the Middle East.


Additionally, Izmir Rugby League will be partnering with ‘Seven’ to launch a new Izmir based entrepreneurs network further building the potential of both organisations. The pandemic has been disruptive to the momentum of Izmir Zaferi, yet this initial investment speaks to a bright future for Rugby League in the Izmir and Aegean region.


If you or your company would like to join Izmir Zaferi in any capacity, enquires can be made through our website at www.izmirrugby.com17 views0 comments
bottom of page